Grupa RENEX wprowadziła do oferty swojej marki REECO specjalistyczne druty lutownicze do systemów zrobotyzowanych oraz do zastosowań uniwersalnych.

Nowy produkt – Bezołowiowy Drut Lutowniczy REECO – RE-RR45-08 – o średnicy 0,8mm stanowiący stop cyny, srebra i miedzi został wytworzony z myślą o zastosowaniu w robotach lutowniczych i lutowaniu z użyciem lasera. Opracowane spoiwo charakteryzuje się wyjątkowo niskim rozpryskiem oraz szybkim zwilżaniem na konwencjonalnych powierzchniach i jest zgodne z normą ISO 9453:2014.

„W ostatnich latach można dostrzec nacisk wśród przedsiębiorstw EMS na automatyzację innych procesów niż sama linia SMT, w tym lutowania THT.

Realizując naszą misję dostarczania kompleksowej oferty dla branży od wielu lat odpowiadamy na ten trend opracowując, rozszerzając i dostarczając m.in. Serię Robotów REECO pozwalającą na łatwą, niewymagającą zaawansowanej wiedzy robotyzację w tym zakresie. Jej naturalnym uzupełnieniem było dla nas dostarczanie również najwyższej jakości specjalistycznych materiałów zużywalnych pozwalających na utrzymanie wysokiej powtarzalności procesu. Z tą myślą rozszerzyliśmy naszą ofertę o opracowany na potrzeby robotów lutowniczych Bezołowiowy Drut Lutowniczy REECO. Ponadto, dla uzupełnienia tej linii produktów, wprowadzamy również uniwersalne druty lutownicze. Jesteśmy przekonani, że tego typu wysokiej jakości rozwiązania przyczynią się do zwiększenia powtarzalności i wydajności procesów u naszych Klientów i Partnerów”. Komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić i Pan Predrag Topić – współwłaściciele Grupy RENEX.

Bezołowiowy Drut Lutowniczy REECO RE-RR45-08 może być stosowany z Robotami Lutowniczymi REECO przeznaczonymi do automatyzacji lutowania THT w toku przemysłowej produkcji pakietów elektronicznych. W ramach nowej serii produktów do oferty Grupy RENEX weszły również uniwersalne druty lutownicze: oraz produkt bez zawartości srebra RE-RC33-08. Spoiwa dostępne są w szpulach 500g i zostały opracowane do tworzenia połączeń lutowniczych np. w toku ręcznych napraw, działań serwisowych czy reworkingu. Grupa RENEX dostarcza również niestandardowe druty lutownicze i inne materiały zużywalne na indywidualne zamówienia. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX – dth@renex.pl