W ślad za ostatnimi doniesieniami dotyczącymi doskonałych wyników sprzedaży zagranicznej odzieży REECO, Grupa RENEX – producent marki, poinformowała o równie wysokim wzroście eksportu drugiego zakresu produktów REECO – mebli antystatycznych. Grupa informuje również o rozszerzeniu ich sprzedaży na nowe rynki w Europie i Azji.

REECO jest polską marką mebli antystatycznych stosowanych m.in. w strefach produkcji i naprawy elektroniki oraz w laboratoriach.

Wskaźniki wstępnie podsumowujące sprzedaż mebli antystatycznych REECO w 2020 roku, już teraz pokazują, że dla producenta marki – Grupy RENEX – był to rok bardzo dobrych wyników – utrzymujący pomimo światowej recesji 50% wzrost eksportu. Kluczowym okazał się wzrost sprzedaży na rynkach europejskich – w szczególności w UK, Czechach, Krajach Bałkańskich i Niemczech, jak również rozszerzenie dystrybucji na rynki Japonii, Holandii, Belgii, Irlandii i Szwajcarii.

Doskonałe wyniki sprzedaży mebli REECO na rynkach zagranicznych, zwłaszcza uwzględniając problemy związane z kryzysem gospodarczo-społecznym wynikającym z rozprzestrzeniania się Covid-19 – są sukcesem pracowników i specjalistów tworzących zespół RENEX. W trudnych czasach znaleźli nowe rozwiązania i nowe rynki zbytu – co nie tylko zniwelowało negatywne skutki kryzysu, ale doprowadziło do znaczącego rozwoju marki na świecie. – podkreślali właściciele Grupy RENEX – Pani Marzena Szczotkowska-Topić oraz Pan Predrag Topić.

W ramach marki REECO, Grupa RENEX produkuje trzy główne kategorie produktów: meble antystatyczne, odzież antystatyczną oraz gotowe do wdrożenia do linii produkcyjnych roboty.

Linia mebli antystatycznych REECO to seria modułowych produktów opracowanych z myślą o stosowaniu ich w warunkach przemysłowej produkcji i naprawy elektroniki. Meble umożliwiają tworzenie z nich w pełni przystosowanych do indywidualnych potrzeb klienta, ergonomicznych stanowisk pracy, a dzięki zastosowanym materiałom i konstrukcji mogą być stosowane w strefach ochrony przed wyładowaniami elektromagnetycznymi.

Wykorzystanie materiałów o właściwościach antybakteryjnych sprawia, że meble REECO mogą być również stosowane w branżach laboratoryjnej, spożywczej i medycznej.